Otobüslü KAPADOKYA TURLARI (Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri`li 2 Gece Konaklamalı)

Otobüslü KAPADOKYA TURLARI (Erciyes Kayak Merkezi ve Kayseri`li 2 Gece Konaklamalı)

 • 5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Konaklama Ayrıcalığı
 • 3 Gün-3 Gece
 • Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Tur Süresi

3 Gün-3 Gece


'den itibaren

Konaklama

5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Konaklama Ayrıcalığı

Ulaşım

Lüks Otobüsle Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

Ihlara Vadisi -Kaymaklı Yeraltı Şehri-Güvercinlik Vadisi- Uçhisar Kalesi, Göreme Açık Hava Müzesi Paşabağları, Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)- Turasan Şarap Fabrikası- Ürgüp-Asmalı Konak-Balon Turu- Onyx Atölyeleri- Erciyes Kayak Merkezi- Kayseri-Pastırmacılar Çarşısı - Üç Güzeller -Çömlek Atölyeleri- Manzara Tepesi -Sultanhanı Kervansarayı

Tur Hakkında

Beyazlarla kaplı eşsiz doğa manzaraları içinde Kapadokya ve Erciyes Kayak Merkezi ile keyifli bir hafta sonu tatili sizleri bekliyor…

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


KIŞ SEZONU VE SÖMESTİR (2 GECE KONAKLAMALI)

  KAPADOKYA TURLARI  

 ERCİYES KAYAK MERKEZİ ve KAYSERİ'Lİ 

Bölgenin seçkin otellerinde biri olan,
5*PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER Konaklama Ayrıcalığı
(Ürgüp'te Merkezi Konaklama)

Beyazlarla kaplı eşsiz doğa manzaraları içinde Kapadokya ve Erciyes Kayak Merkezi ile
keyifli bir hafta sonu tatili sizleri bekliyor…

GEZİ SÜRESİ 3 GÜN-3 GECE (OTEL KONAKLAMASI 2 GECE)

Ihlara Vadisi -Kaymaklı Yeraltı Şehri-Güvercinlik Vadisi- Uçhisar Kalesi,
Göreme Açık Hava Müzesi,Paşabağları, Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)- Turasan Şarap Fabrikası 
Ürgüp-Asmalı Konak-Balon Turu-  Onyx Atölyeleri,Erciyes Kayak Merkezi- Kayseri-Pastırmacılar Çarşısı 
Üç Güzeller -Çömlek Atölyeleri- Manzara Tepesi -Sultanhanı Kervansarayı

1 TUR: 11-14 Ocak     2 TUR: 19-22 Ocak    3 TUR: 25-28 Ocak  4 TUR: 26-29  Ocak
5 TUR: 31 Ocak-3 Şubat    6  TUR: 15-18 Şubat  7 TUR: 22-25 Şubat
8 TUR: 29 Şubat-3 Mart    9T UR: 7-10 Mart  10 TUR: 14-17 Mart  11 TUR: 21-24 Mart

Erken Rezervasyon Fırsatını Kaçırmayın!


1. Gün

AKŞAM:

Akşam saat 18:45 ÜÇKUYULAR (Fahrettin Altay- Kavşakta Pamukkale Yazıhanesi Önü), 18:50 HATAY İnönü Caddesi (Susuzdede Parkı-Hatay İstikametindeki Durak) 19:00 ÜÇYOL (Ziraat Bankası Önü) 19:15 LOZAN (Lozan Kapısı Önü), 19:35 KARŞIYAKA (Anıt), 19:40  KARŞIYAKA (Yunuslar)  19:45 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, (İskelenin Karşısı, Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu Önü) 19:50 MAVİŞEHİR (Mavibahçe Avm Karşısı), 20:05 BORNOVA (Ege Ünverstesi Hastane Önü) 20:10 BORNOVA (Osman Kibar Meydanı- Kampus Önü)’ nden siz değerli misafirlerimizi alarak TURGUTLU-SALİHLİ-KULA-UŞAK-AFYON-KONYA üzerinden, güvenli bir yolculukla  AKSARAY’a ulaşıyoruz.

1.GÜN:

Sabah rehberimizin belirlediği uygun bir yerde kahvaltımızı aldıktan sonra, dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan,  IHLARA VADİSİ’ ne hareket ediyoruz. 105 kiliseyle ve içinden akan Melendiz Çayıyla doğa ve tarihi iç içe bulabileceğiniz ve hala içinde yaşayanların olması itibariyle insana ayrı bir heyecan veren IHLARA VADİSİ’nde; AĞAÇALTI KİLİSESİ’ni ziyaret edip, rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde vadi içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, yönümüzü KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ’ne çeviriyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri; yerin altında 7 kat olarak inşa edilmiş ve %15’ i ziyarete açık olan yer altı şehrine dar koridorlardan giriyoruz. Kiliseler, şapeller, şıra haneler, erzak depoları, mutfak gibi sosyal yaşam alanlarını geziyoruz. Otobüsümüzde  tekrar yerlerimizi alarak GÜVERCİNLİK VADİSİ’ne yol alıyoruz. Yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek, bölgenin en yüksek 3 noktasından biri olan UÇHİSAR KALESİ’ni fotoğraflıyoruz. Öğle yemeğimizi,  kaya içerisine oyulmuş otantik bir restaurantta yöreye has ÇÖMLEK KEBABI’ndan yiyerek alıyoruz. Yemek sonrasında GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ’ne gidiyoruz. Burada, Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerle,  Kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını geziyoruz. Sonrasında PAŞABAĞLARI olarak bilinen, bölgenin en büyük ve çok başlı peri bacalarının birarada olduğu mevkii de, Peri Bacalarının arasında keyifli gezintiler yapıyoruz. Turumuzun devamında Kapadokya’nın büyüleyen köşelerinden biri daha olan DEVRENT VADİSİ veya HAYAL VADİSİ olarak adlandırılan bölgeye gidiyoruz. Burada hayal gücünüzü kullanabileceğiniz ve gezerken de eğlenebileceğiniz çok sayıda insan ve hayvan şekilli fantastik peri bacaları bulunmakta. Devrent Hayal Vadisi, sizleri bir masal diyarında gibi hissettirecek. Fotoğraf çekimi takiben,  yaklaşık 4000 yıldır üretiminin yapıldığı, meşhur şaraplarının satışının yapıldığı TURASAN ŞARAP FABRİKASI’na uğruyoruz. Dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecekler. Buradan hareketle bölgenin tanıtımına önemli katkısı olan aynı zamanda ÜRGÜP'ün büyük konaklarına örnek alarak görebileceğimiz ASMALI KONAK dizisinin çekildiği konağı ziyaret ediyoruz. Günün sonunda 5*PERİSSİA HOTEL & CONVETION CENTER otelimize  yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün

Sabah, erken saatlerde isteyen konuklarımızla, BALON TURU’na (hava şartları uygun olursa, ekstra) katılıyoruz. Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ONYX ATÖLYELERİ’ne uğruyoruz. Burada KAPADOKYA bölgesinden çıkarılan değerli bir taş olan onyx taşınıişin üstadı ustaların elinde nasıl şekillendiğine şahit olacaksınız. Dünyanın farklı yerlerinden getirilen taşlarında işlendiği ve değerli takılar haline getirilen bu atölyelerde, dileyen konuklarımız alışveriş yapabilecek. Daha sonra Türkiye’nin en gözde Kayak Merkezlerinden biri olan ERCİYES KAYAK MERKEZİ’ne gitmek üzere doğru yola koyuluyoruz. Kayak Merkezinde vereceğimiz serbest zamanda,  isteyenler kayak yaparken, dileyenlerde, kar üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilir ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabilirler. Arzu eden konuklarımız ise ERCİYES KAYAK MERKEZİ’nde bulunan otellerin cafe ve restoranlarında kar manzarası eşliğinde kahvelerini keyifle içebilirler. Daha sonra,  KAYSERİ şehir merkezine geçiyoruz. KAYSERİ KALESİ, SAAT KULESİ’ni görüp, Anadolu Selçuklunun yaptığı ilk Külliyesi ve en büyüklerinden biri olan HUNAT HATUN KÜLLİYESİ’ni geziyoruz. Kayseri’nin ünlü çarşısı PASTIRMACILAR ÇARŞISI’ nda alışveriş için serbest zaman sonrasında tekrar  5*PERİSSİA HOTEL & CONVETION CENTER Otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra, isteyen konuklarımızla, (ekstra) Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekânlarında, müzikli unutamayacağınız bir TÜRK GECESİ’ ne katılıyoruz.

3. Gün

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra, Kapadokya'nın simgesi ÜÇ GÜZELLER' de (Üç güzel peri bacası) fotoğraf molası verip, 4000 bin yıldır bölgede babadan oğula, dededen toruna Kızılırmak’ ın toprağından yapılan Çömlekcilik sanatını görmeye ÇÖMLEK Atölyelerine gidiyoruz. Böylece bir tezgâhın başına oturup, ustanın yardımı ile kendi ellerinizle çömleğinizi yapma imkânınız olacak. Turumuzun sonunda MANZARA VADİSİ’nde  fotoğraf, çay, kahve molası ile  bu harika turumuzu tamamlayıp, yol güzergâhımızda tarihi ipek yolu üzerindeki Selçuklu mimarisi hanlarından en büyüğü olan SULTANHANI KERVANSARAYI’na uğruyoruz. Burada vereceğimiz mola sonrası, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun molalarla, gece geç saatlerde İZMİR’e dönüyor ve bir  başka ACADEMİC TOUR seyahatinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 5*PERİSSİA HOTEL & CONVETION CENTER  2 Gece Konaklama
 • Otelde 2 Sabah Kahvaltısı+2 Akşam Yemeği
 • Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri ve İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Academic Tour Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 •  Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
 • Geleneksel Türk Gecesi Eğlencesi
 • İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı
 • Otelde yapılan ekstra harcamalar.   
 • Balon Turu (Hava şartlarına göre)/Balon İzleme
 •  Kayak takımı,Kızak, Kar Motoru, Kayak Kıyafeti Ücretleri
 • 65 yaş ve üzeri yolcular için seyahat sağlık sigortası sürprim ücreti
 • ACADEMİC TOUR Seyahat Güvence Paketi

Tur Hareket Tarihleri

» Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.

»Turlarımızda, hava, yol veya  ön görülemeyen durumlarda rehberimiz programda her türlü değişiklik yapma hakkına sahiptir.

» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.

» Turumuzda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

» Dönüşte yolcu bindiği durakta, tersten dağıtım yapılarak bırakılır.

»Mücbir sebeplerden (hava, yolun kar sebebiyle veya farklı sebeplerden kapanması, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya yasal kararlardan, tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu değildir.

»Academic Tour konaklama bölgesinde ve/veya otellerinde yoğunluk yaşanması durumunda aynı standartlarda olmak kaydı ile otel değişikliği yapılabilir.

» Turlarımız talepler doğrultusunda araç seçimi yapılır. Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.

» Academic Tour konaklama şartlarına uygun olarak, otellerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

»Kayak kazalarında poliçemiz geçerli değildir. Kayak yapıyorsanız ilaveten kayak sigortası yaptırılmasını tavsiye ederiz.

» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.

» İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Misafirlerimiz turu satın aldıkları tarihten, tur bitimine kadar yaşadıkları bu belirtilen olumsuzluklar, ilgili sigorta şirketi tarafından değerlendirilmektedir. Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.