Güvenli Alışveriş

 

SSL Sertifikası Nedir ?

İnternet'te site üstünde güvenli veri trafiği oluşması için sitelerde SSL Güvenlik Sertifikası olması gerekmektedir.

Özellikle para transferi işlemi bulunan e-ticaret sitelerinde kredi kartı güvenliği için mutlaka SSL Güvenlik Sertifikası gereklidir. Bir sitede, SSL Güvenlik Sertifikası olup olmadığını yukarıdaki kutucuğa ilgili sitenin adresini yazarak sorgulayabilirsiniz.

SSL Güvenlik Sertifikasının internet tarayıcılarının hepsiyle uyumlu olması çok önemlidir. En az 256 bit veya daha üst seviyede şifreleme yapabiliyor olması gerekir.

İnternet tarayıcınıza bu adresi yazarak bağlandığınızda adres çubuğunda https:// yazısı ve karşılığında bir kilit resmi görmeniz gerekir, eğer https:// yazısı ve kilit resmi yoksa SSL Güvenlik Sertifikası ile korunmayan bir sitedesiniz demektir.

Çoğu e-ticaret sitesi, sitenin altında ayrıca SSL Güvenlik Sertifikası olduğunu belirten ikon ve bilgilendirmeler koymaktadır. Fakat bu bilgiler yanıltıcı olabilir. Bundan dolayı yukardaki kutucuğa ilgili site adresini yazarak gerçekten SSL Güvenlik Sertifikası sağlayıp sağlamadığını teyit edebilirsiniz. Web sitesi herhangi bir bölümünde SSL Güvenlik Sertifikası dışına çıkıp sizi güvenli olmayan alanlara yönlendirebilir, Bu yüzden SSL Güvenlik Sertifikası ile korunduğu söylenen bir sitede işlem yaptığınız sayfada https:// ve kilit resmi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

SSL Güvenlik Sertifikaları sizin tarayıcınız ile işlem yaptığınız web sitesi arasında güvenli bir katman oluşturup kredi kartı verilerinizin güven içinde iletilmesini sağlar.

  

Sertifika Domain Adı : www.academic-tour.com

Seri No  : 137795360477218944730947250444858936552

Konum  : RapidSSL CA, US, GeoTrust, Inc.

 

www.academic-tour.com 'un SSL Güvenlik Sertifikasını sorgulamak için tıklayınız...

 

 

Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.