Tanrıların Tahtı Kommagene Krallığı ve Nemrut Dağı

Bugün ‘Tanrıların Tahtı’ olarak adlandırılan Nemrut Dağı’ndan ve orada tüm haşmeti ve gizemi ile birlikte yükselen Kommagene Krallığı’na ait görkemli anıtlardan bahsedeceğiz.

Selda Şendikici

22.05.2020


Yeryüzündeki Cennet Karadeniz !

Her seferinde yüreğimde pır pır eden bir kuş edasıyla yola çıktığım dönüşte ise içi burkan bir hüzün taşıdığım,ölmeden önce görülmesi gerekenlerden olan Karadeniz!

Gökçe Alpaslan

20.05.2014


Özgürlükler Şehri Amsterdam

Amsterdam , elit bir kuzey Avrupa ülkesi olan Hollanda'nın çok kozmopolitik nüfuslu başkenti olup çok yönlülük kente sanat ve ayrıca kültür başkenti olma ünvanını kazandırmış.

Kemal Şendikici

20.05.2010


Balkan Coğrafyası ve Sınırları

Bosna Savaşlarını ve Srebrenitsa hikâyelerini çok uzun uzun anlatacağımız ve gözyaşlarımızı tutamayacağımız olaylar.Manastır ve Mustafa Kemal Atatürk’ün şehri

REHBER

26.04.2020


Kelimelerin Yetersiz Kaldığı Ülke ''İtalya''

Nasıl anlatsam ? Nereden başlasam ? Kuzeyinden mi ? Güneyinden mi ? Yoksa ortasından mı ? başlasak ... Tarihi mi, doğası mı, mutfağı mı, kültürü mü, denizi mi ? Bende bilmiyorum ki !

Esra Aksungur

23.04.2020


Türkiye'nin Coğrafi Olarak, Avrupaya Uzanan Tek Kapısı ''Trakya''

vrupa ve Hristiyan alemine göre Roma dönemindeki 5 büyük imparatordan biri olan Hadrianus’un şehri EDİRNE…Bizlere göre ise Balkan Harbi’nde Şükrü Paşa’nın şehridir...

Esra Aksungur

22.04.2020


550 Yıllık Osmanlı Tarihi ile Bulgaristan ve Karpatlar'ın Sahibi Romanya

Osmanlı Devleti’nin 600 yıllık tarihinde Rumeli topraklarında en fazla hakimiyet kurduğu, iz bıraktığı ve izlerinin hala yaşadığı ülkedir Bulgaristan

Esra Aksungur

19.04.2020


Bir Rehber Gözüyle Göbeklitepe

Göbeklitepe’yi tarihin sıfır noktası olarak Anadolu’da nasıl algılıyorum veya anladığımı dinleyenlerime nasıl aktarıyorum sorusu son günlerde yazmak isteğim en önemli konuydu.

Kemal Şendikici

20.04.2009


Anadolu'da Bir Atatürk Köyü

Nedeni ise 1935 ve 1941 yıllarında geçmişte Romanya ya bağlı olan Silistre den 1173 Türk vatandaşının mübadele sonucu Anadolu’ya göç ettiği ilk Türk toprağıdır.

Kemal Şendikici

29.03.2020


Abla, Sana Van Kalesi'ni Anlatayım mı ?

Doğu turlarının hemen hemen her noktasında karşımıza çıkıverirler. Kaçınılmaz tesadüftür. En küçüğü altı, en büyüğü on yedi yaşında olanıyla karşılaşmak

Kemal Şendikici

20.04.2009


Bozkırın Ortasında Türkiye’nin Avrupa'sı...

Bahar güneşine kuşların şarkıları eşlik ederken sizin de canınız evde durmak istemiyor mu? Haydi o zaman yola çıkma vakti geldi. Anadolu’nun baharı kucaklarken sergilediği eşsiz görselin

Seval Durmuş

29.03.2020


Doğayla İnsanın Eşsiz Uyumu Kapadokya Seyahati …

Bir zamanlar lavları ve volkanik aktiviteleri ile uçağın camından merakla baktığım bu coğrafyanın temelini oluşturmuş olan Erciyes dağı tüm heybetiyle selamlıyor bizi.

Seval Durmuş

29.03.2020


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.