Uçaklı Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

Uçaklı Butik ANTAKYA ve GAZİANTEP (Lezzet ve Kültür Turu)

 • Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama
 • 3 Gün 2 Gece
 • Uçakla ve lüks araçlarla konforlu bir sehayat

Tur Süresi

3 Gün 2 Gece

3.399,00 TL
'den itibaren

Konaklama

Bölgenin Seçkin Otellerinde Konaklama

Ulaşım

Uçakla ve lüks araçlarla konforlu bir sehayat

Gezilecek Yerler

Adana, Antakya, Samandağ, Gaziantep

Tur Hakkında

Lezzet ve Kültür Birarada...

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 UÇAKLI BUTİK 

  ANTAKYA ve GAZİANTEP TURU  

Lezzet ve Kültür Gezisi

ADANA - HATAY - HARBİYE - SAMANDAĞ - TİTUS TÜNELİ- GAZİANTEP     

  27-29 Ağustos.  / 9-11 Eylül / 23-25 Eylül /7-9 Ekim
21-23 Ekim / 28-30 Ekim /11-13 Kasım /18-20 Kasım /25-27 Kasım
 9-11 Aralık  

  (3 Gün-2 Gece) ADANA GİDİŞ-ADANA DÖNÜŞ

    ERKEN REZERVASYON KAMPANYASINI KAÇIRMAYIN !!!   

Uçaklı Butik DİYARBAKIR-MARDİN-URFA-GÖBEKLİTEPE-GAZİANTEP Turu seçeneğimizi incelemek için yazıya tıklayınız


1. Gün

ADANA - SABANCI CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-NECMİ ASFUROĞLU ARKEOLOJİ MÜZESİ-HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ- ST.PİERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-UZUN ÇARŞI-

Siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminalinde buluşup, Check-in işlemleri sonrasında, ADANA Havalimanına ulaşıyoruz. (Kahvaltı için; Havalimanında veya Uçak içerisindeki kahvaltı seçeneklerinden ekstra faydalanabilirsiniz). Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Türkiye` nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan SABANCI MERKEZ CAMİİ’ ni ve şehrin simgesi olan TAŞ KÖPRÜ`yü panoramik olarak gördükten sonra,  SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle geziyoruz. Ardından,   BELEN GEÇİDİ’ nden Büyük İskender’in kurmuş olduğu 63 şehirden biri olan İSKENDERUN’ u panoramik olarak görerek, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN- EZAN - HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent ANTAKYA' ya ulaşıyoruz. Önce Antakya kent merkezinde yapılan bir otel inşaatının kazıları sırasında ortaya çıkan arkeolojik kalıntıların yerinde korunarak sergilendiği Dünyanın en büyük tek parça mozaiği’nin bulunduğu Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi’ni  geziyoruz. Bu büyüleyici ve etkileyici  müze ziyaretimiz sonrasında, Akdeniz ve Hatay mutfağının lezzetlerini  tadacağımız yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere mola veriyoruz. Ardından ARKEOLOJİ ve MOZAİK MÜZESİ Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı ST. PIERRE KİLİSESİ, şehri ikiye ayıran ve mitolojik hikâyelerde ORONTES (ASİ) Nehrini gözlemleyerek eski Antakya Evlerinin bulunduğu sokakta yürüyüşler yapıyoruz. Daha sonra, HABİBİ NECCAR CAMİİ’ ni görüp, UZUN ÇARŞI gezilerimizi yapıyor ve çarşıda sizlere nefis Antakya Künefesi tatmak üzere serbest zaman veriyoruz.  Rehberimizin belirteceği saatte buluşarak  4* GRAND BOĞAZİÇİ OTEL’e geçiyoruz. Otel'e yerleştikten sonra dileyen konuklarımız, otelimizin hemen karşısında bulunan  HARBİYE ŞELALELERİ'ni görebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

2. Gün

ANTAKYA-SAMANDAĞ-VAKIFLI KÖYÜ-HIDIRLIK KÖYÜ-BEŞİKLİ MAĞARA- TİTUS TÜNELİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından HATAY’ın SAMANDAĞ sayfiye yöresine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olma özelliğine sahip  VAKIFLI KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Vakıflı köyüne girdiğimizde, Ermeni taş ustalarının elinden çıkmış, mimarisinin hemen farklılığını hissettirdiği evler dikkatimizi çekiyor. Evler doğa ile bir bütünlük oluşturmuş. Bu doğal güzellikler içerisinde gezimizi gerçekleştiriyoruz. Organik tarımı, köyün diğer bir özelliği… Köyde aynı zamanda, reçeller ve likörlerden alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız. Ardından,  HIDIRLIK KÖYÜ’ne hareket ediyoruz. Burada, H.Z. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğü asırlık çınar ağacının 1.5 dönümlük gölgesinde çay molası veriyoruz. Turumuzun devamında, Samandağ’da ve denize çok yakın bir konumda olan HZ. HIZIR TÜRBESİ’ni ziyaret ederek, öğle yemeği için mola alıyoruz. Asi Nehri’ nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilinin etkileyici ve göz alıcı görüntüsünü görerek, UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen VESPASIANUS-TİTUS TÜNELİ’ ni, kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını BEŞİKLİ MAĞARA’yı görüyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlıyor ve   GAZİANTEP’e  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğumuz sonrasında Shimall Otel,Safir Otel veya Şirehan Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. Gün

TAM GÜN GAZİANTEP GEZİSİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, fabrikalarıyla, geniş ve düzenli caddeleri, parkları bulvarları meydanları ile gerçekten  metropol olmaya aday GAZİANTEP’te  panoramik şehir turu yapıyoruz. Bu esnada KALE` yi  ve şehrin önemli yapılarını görebilme fırsatı yakalıyoruz. Daha sonra, dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ` ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Zeugma mozaik müzesindeki mozaikler sizi rüya gibi bir gezintiye çıkaracak. Kendinizi Zeugmalı asillerin villalarını dolaşırken bulacaksınız. Öğle yemeğimizi dünyaca ünlü ve Unesco Gastromi Şehri ünvanlı ANTEP’te yöresel tatları deneyimleyerek alıyoruz. Buradan,  Çarşılar bölgesine geliyoruz ve  ZİNCİRİYE BEDESTENİ, BÜYÜK PASAJ, ALMACI PAZARI, BAKIRCILAR ÇARŞISI ve İMAM ÇAĞDAŞ’ta serbest zaman alıp baklava, hediyelik eşya ve Antep fıstığı alışverişlerimizi yapıyoruz. 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan ve günümüzde TAHMİS KAHVESİ olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek, keyifle günümüzü sonlandırıyoruz. Daha sonra ADANA Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in işlemlerimizi gerçekleştirerek  İZMİR’e hareket ediyoruz.  Harika bir turun ardından unutulmaz anılarımızla siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.       

Not:

*Sunexpress Hava yolları ile Gidiş Adana Sabah 06:45  /Dönüş  Adana Akşam 22:35 Uçuşu ile 

* 28-30 Ekim /11-13 Kasım /18-20 Kasım  tarihli Turlarımızın Dönüşü Gaziantep  saat 22:45 uçağı ile gerçekleşecektir.

*Uçuş saatinden-2 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Uçak Sonrası Ulaşım ve Şehir Turları
 • Çevre Gezileri 
 •  Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •  Belirtilen Otellerde 2 Gece Y.P. Konaklama
 •  Zorunlu Seyahat Sigortası
 •  Gidiş+Dönüş Uçak Bileti 
 • ACADEMİC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk Gün Havalimanında veya Uçakta Alınan Kahvaltı
 • Son Gün Yolda Alınan Akşam Yemeği
 • Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişleri
 • Öğle Yemekleri
 • Yolda Molalarda ve Otellerde Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları Ücretleri
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
09.12.20223.599,00 TL
3.399,00 TL
3.899,00 TL
3.799,00 TL
3.599,00 TL
3.399,00 TL
2 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
2 - 6 Yaş 2.099,00 TL
7 - 12 Yaş 2.999,00 TL
Taksitler »

Tur Hareket Tarihleri

1.TUR :4-6 Mart  
2.TUR :18-20 Mart 
3.TUR :9-11 Nisan 
4.TUR :22-24 Nisan 
5.TUR :2-4 Mayıs. (Bayram) 
6.TUR :13-15 Mayıs
7.TUR :20-22 Mayıs. 
8.TUR :3-5 Haziran 
9.TUR :7-19 Haziran 
10.TUR :24-26 Haziran 
11.TUR :9-11 Temmuz. (Bayram)
12.TUR :29-31 Temmuz   
13.TUR :12-14 Ağustos 
14.TUR :27-29 Ağustos.  
15.TUR :9-11 Eylül 
16.TUR :23-25 Eylül 
17.TUR :7-9 Ekim.
18.TUR :21-23 Ekim 
19.TUR :28-30 Ekim. 
20.TUR :4-6 Kasım 
21.TUR :11-13 Kasım 
22.TUR :18-20 Kasım 
23.TUR :25-27 Kasım
24.TUR :2-4 Aralık 
25.TUR :9-11 Aralık 
26.TUR :16-18 Aralık  

» Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
» Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
» Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
» Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden, sorumlu değildir. 
» Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
» Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
» Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyid edilir.
» Turumuz  Butik Tur’dur. 27 kişi ile gerçekleştirilecek olup 27 veya 31 araçlarla gezilecektir.
» Gezi süresi 3 GÜN-2 GECE’ dir. Otel konaklaması 2 GECE’ dir. 
»Oluşabilcek mücbir sebeplerden dolayı, programda yazıpta gezilemeyen gidilemeyen yerlerden Academic Tour sorumlu tutulamaz.
» Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
» Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
»Triple odalar, 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak+1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
»İptal-İade ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür. Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur. Seyahat Sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar, salgın hastalıklar sigorta kapsamına girmez. Değerlendirmeler ilgili sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır.Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilinir. 

TUR HAKKINDA ÖNERİLER:

Yanınıza mutlaka, rahat yürüyüş ayakkabısı, ceket  kolay giyilip çıkarılabilen pamuklu giysiler, spor kıyafetler, şapka, güneş gözlüğü, küçük bir sırt çantası, el çantası, terlik,  fotoğraf ve video çekme imkanı bulacağımızdan dolayı, bu cihazlara ait pil, Powerbank (taşınabilir güç kaynağı), şarj aleti, harici bellek gibi malzemeleri , düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.

ERKEN REZERVASYON BİLGİLENDİRMESİ:

Tüm Kültür turları ürünlerimizde KADEMELİ  fiyat sistemi uygulanmaktadır. Yayınlanan fiyatlar her tarihte sınırlı kontenjan için geçerli olup, rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlar da kademeli olarak yükselmektedir. Ön ödeme almadan fiyat sabitlemesi yapılamamaktadır. Turunuzu erken alın, avantaj kazanın!

» Program  20. 10.2022 tarihinde güncellenmiş olup, bu tarihten önceki sirküleri geçersiz kılar

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

5 Mükemmel
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
ufuk akça
hayatımda ilk kez turla seyahat ettim... sanıyorum bundan sonraki seyahatlerimin hepsi de turla olacak, tabii ki yine academic turu tercih edecem... tüm seyahat ve konakladığımız oteller, ilgi alaka üst düzeydi... ama bir rehberimiz vardı ki (nalan durmuş) sanıyorum bana turla seyahati sevdiren unsurların en başıydı... çıtayı daha benim ilk deneyimimden o kadar yüksek tuttu ki, beni şimdiden; ya bundan sonra aynı keyfi aynı positif gezileri yemekleri bulamazsam tasası tuttu... academic tur yönetimi nolur beni yanlış anlamayın ama, academic turla seyahat on numara beş yıldızsa, nalan hanımla seyahat ise duble on numara 5 yıldız...
31.10.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.