Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum-Palandöken-Sarıkamış Turu

Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum-Palandöken-Sarıkamış Turu

 • 2 Gece KARS’ta The Kars Park Otel Konaklama, 1 Gece PALANDÖKEN’de Palan Otel Konaklamalı
 • 4 Gün 3 Gece
 • Uçakla - Doğu Ekspres Treni ve Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat

Tur Süresi

4 Gün 3 Gece


'den itibaren

Konaklama

2 Gece KARS’ta The Kars Park Otel Konaklama, 1 Gece PALANDÖKEN’de Palan Otel Konaklamalı

Ulaşım

Uçakla - Doğu Ekspres Treni ve Lüks Araçlarla Konforlu Bir Seyahat

Gezilecek Yerler

KARS-ANİ ANTİK KENTİ-SARIKAMIŞ- SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI- KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ- ÇILDIR GÖLÜ- KARS MERKEZ GEZİSİ- AŞIK ATIŞMASI-ERZURUM-PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

Tur Hakkında

İzmir-Kars Direkt Uçuş/ Kars’tan Erzurum’a Doğu Ekspres Treni /Erzurum-İzmir Direkt Uçuş

0232 463 25 25 Grup Talepleriniz Bize Bildirin!

Bu Turu ONLİNE SATIN ALABİLİRSİNİZ !

Tur Programını Mail İle Gönder


 DOĞU EKSPRES TRENİ VE UÇAKLA

 KARS-ERZURUM-PALANDÖKEN-SARIKAMIŞ TURU 

İzmir-Kars Direkt Uçuş/ Kars’tan Erzurum’a Doğu Ekspres Treni /Erzurum-İzmir Direkt Uçuş

DOYA, DOYA KARS-ERZURUM (PALANDÖKEN ve SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ)

Ortaçağın görkemli yerleşimlerinden ANİ, bir kış masalı ÇILDIR GÖLÜ,
Dünyaca ünlü PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ konaklama,
Kristal Kar'ı görebileceğimiz meşhur SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ ve
ERZURUM farkı ile muhteşem bir gezi sizleri bekliyor...

ACADEMİC TOUR AYRICALIĞI İLE HER GECE YÖRESEL KARS EĞLENCESİ İMKANI

***Kars'ın ünlü ozanlarının iştirak edecekleri AŞIK ATIŞMASI
***Kafkas Oyunları eşliğinde Kars eğlencesi
***KARS RUS EVİ (Katerina Sarayı) önünde SICAK ŞARAP ve AKORDİYON eşliğinde, ATEŞ PARTİSİ

2 Gece KARS'ta The Kars Park Otel Konaklama
1 Gece PALANDÖKEN'de Palan Otel Konaklamalı

 KARS Gidiş - ERZURUM Dönüş, 4 Gün 3 Gecelik Program 

1 Tur: 19-22 Aralık     2 Tur: 26-29 Aralık    3 Tur: 09-12 Ocak     4 Tur: 12-15 Ocak
5 Tur: 16-19 Ocak     6 Tur:23-26 Ocak     7 Tur:26-29 Ocak     8 Tur: 28-31 Ocak     
9 Tur: 2-5 Şubat  10 Tur:13-16 Şuba11 Tur: 16-19 Şubat  12 Tur: 20-23 Şubat     
13 Tur: 27 Şubat -2  Mart  14 Tur: 6-9 Mart  15 Tur: 13-16 Mart


1. Gün

İZMİR - KARS MERKEZ - ANİ ANTİK KENTİ - GECE İSTEĞE BAĞLI KATERİNA SARAYI ÖNÜNDE ATEŞ PARTİSİ EĞLENCESİ

Sabah Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde buluşuyor, 10:00’da kalkacak Sun Express Havayollarına ait, İZMİR - KARS uçuşumuzun check-in işlemlerini yaptırıyor ve saat 12:15 de, ünlü Puşkin’in şiirlerine ilham veren şehir   KARS’a varıyoruz.. Bizi bekleyen aracımıza yerleştikten sonra, önce Kars’ın yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyor ve turumuza önce geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ni karlar altındaki  büyüleyici görüntüsü ile gezmeye başlıyoruz. Arpaçay Nehri’nin kıyısında ve Ermenistan sınırında bulunan bu tarihi kentte Tarihi Surlar, Surp Amena Prkıtch Kilisesi, Tigran Honents Kilisesi, İpek Yolu Köprüsü, Ebu’l Menüçehr Camii, Büyük Hamam, Abughamrends (Polatoğlu Kilisesi), Ateşgede Tapınağı ziyaret noktalarımızdır. Ani Antik Kenti’ni gezerken Bakireler Manastırı(Surp Hripsime Manastırı), İçkale, Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi, Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Bu etkileyici ören yerinde rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra,  fotoğraf makinamızla muhteşem kenti hatıralarımıza ekliyoruz. Buradan KARS’a geçiyor ve The Kars Park Otel’imize yerleşiyoruz.  Akşam yemeğinin ardından,  KARS KIŞ GECESİ yaşamaya gidiyoruz. Dileyen misafirlerimizle (ekstra) KARS RUS EVİ (Katerina Sarayı) önünde SICAK ŞARAP (1 bardak) ve AKORDİYON eşliğinde, ATEŞ PARTİSİ düzenliyor ve KAFKAS müzikleri ile unutulmaz bir gece yaşıyoruz.  Konaklama otelimizde

 

2. Gün

SARIKAMIŞ- SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI- KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ- ÇILDIR GÖLÜ- KARS MERKEZ GEZİSİ- AŞIK ATIŞMASI- KAFKAS GECESİ EĞLENCESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımıza yerleşip SARIKAMIŞ’a hareket ediyoruz. İlçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yaparak, Doğu Anadolu'da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş merkezdeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından, Ruslar döneminde kraliçe KATERİNA için yaptırılan AV KÖŞKÜ’nü görüyor ve Obsidyen Taşı' nın işlenmesiyle yapılan hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan  SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ne geçiyoruz.Serbest zaman esnasında beyaz kış görüntülerini fotoğraflayıp, karlar üzerinde eğlenceli anlar yaşıyoruz. Unutulmaz güzel anılarımızla Sarıkamış Kayak Merkezinde ayrılarak, kışın tamamen buz tutan ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI keyfini yaşıyoruz. ( Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında, KARS merkez’e geçiyoruz. Bu şairane şehir geçmişte, kırk yıl Ruslara ev sahipliği yapmış. Böyle bir şehrin sokaklarında dolaşırken Rus mimarisinin izlerini görüpte etkilenmemek elde değil... Burada KAFKAS TARİHİ HARP MÜZESİ, KARS KALESİ, ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ,  TAŞ KÖPRÜ,  FETHİYE CAMİİ ve NAMIK KEMAL EVİ’ni ziyaret aderek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Ardından Rus Dönemi yapılarından olan DEFTERDARLIK BİNASI, SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ve BELEDİYE BİNASI gibi şehrin orijinal mimarisini inceledikten sonra, Kars’ın meşhur peynirlerini ve balını satın almak üzereserbest zaman veriyoruz.  Ardından, Academic Tour misafirlerine özel düzenlenecek olan, Kars’ın ünlü ozanlarının iştirak edeceği, milli geleneklere uygun AŞIK ATIŞMASI ile bu güzel günümüzü sonlandırıyor ve tekrar otelimize dönüyoruz.  Akşam yemeğimizi otelde aldıktan sonra, isteyen konuklarımızla ekstra KAFKAS DANS GÖSTERİSİ ve yörenin müzikleri ile  harika bir gece geçirmek için  Kars merkeze gidiyoruz. … Konaklama otelimizde.

3. Gün

KARS- DOĞU EKSPRES TRENİ YOLCULUĞU ile ERZURUM-PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Doğu Ekspres Treni ile  (Pulman Koltuk) Doğu Ekspresinin en güzel rotası olan Kars-Erzurum arası yolculuğumuza başlıyoruz. Doğanın muhteşem manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculukla ERZURUM’a ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi meşhur Çağ Kebabı’ndan aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. ERZURUM’da, Milli Mücadele Kongre Merkezi, Yakutiye Medresesi, 1670 yılı tarihli levhasıyla halka vergi indirimi getirildiğini belirten fermanın dış avlu duvarında asılı olduğu Lala Mustafa Paşa Camii, Ulu Camii, Çifte Minareli Medrese, Üç Kümbetler ve Aziziye-Mecidiye Tabyaları (uzaktan) Erzurum’da göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından dünyaca ünlü Palandöken Kayak Merkezinde konumlanan PALAN OTEL’imize geçiyoruz. Giriş işlemlerinin ardından dileyen misafirlerimiz telesiyej ile zirveye çıkarak kayak keyfi veya  karlar üzerinde eğlenceli anlar yaşayabilirler. Unutulmaz  güzel anılarımızla  Palandöken Kayak Merkezinde bulunan otelimize dönerek günün yorgunluğunu atıyoruz .Akşam yemeğimizi ve konaklama otelimizde.

4. Gün

ERZURUM - İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Dadaşlar Diyarı ERZURUM’a hareket ediyoruz. Eski Erzurum Evlerinde vereceğimiz çay molası sonrasında Erzurum ilimizin el sanatlarının öncelikli örneği olan Oltu Taşı’ndan üretilen hediyelik eşyaların sergilendiği Taşhan (Rüstem Paşa Kervansarayı)’nda verilecek alışveriş ve serbest zaman sonrası havalimanına geçiyoruz. 12:40 Erzurum-İzmir uçağına binerek, 14:55’de İZMİR’ e varıyoruz. Bir başka Academic Tour gezisinde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

 

BİLGİLENDİRME:T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

NOT: Uçuş saatinden 2 veya 2.5 saat önce Havalimanında bulunmanız gerekmektedir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Kars Gidiş, Erzurum-İzmir Dönüş Uçak Biletleri
 • Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • The Kars Otel’de 2 Gece Konaklama 
 • The Kars Otel’de 2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
 • Palandöken Kayak Merkezi'nde  PALAN OTEL’de 1 Gece Konaklama
 • Palandöken Kayak Merkezi PALAN OTEL 1 sabah Kahvaltısı, 1 Akşam Yemeği
 • 2. Gün, Academic Tour organizasyonu ile yapılacak olan, ünlü ozanların katılacağı AŞIK ATIŞMASI
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti ve Çevre Gezileri
 • Lüks Araçla Uçaktan İndikten Sonra Ulaşım
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • ACADEMIC TOUR Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler
 • Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Çıldır Gölü Kızak Keyfi (Hava Şartlarına Bağlı)
 • Telesiyej Ücretleri-Kayak Kiralalama
 • Öğlen Yemekleri ve Molalar
 • İsteğe Bağlı, Kafkas Gecesi Eğlencesi
 • İsteğe bağlı,  Kars Katerina Sarayı önünde, Akordiyon eşliğinde ATEŞ PARTİSİ (1 bardak Sıcak Şarap)

Tur Hareket Tarihleri

 • » Araçta, uçakta ve tesislerde kaybolan eşyalardan, seyahat esnasında yapacak olduğunuz alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili doğabilecek şikâyetlerden ACADEMİC TOUR kesinlikle sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • » Programda yazan uçuş saatleri belirtilen Havayollarından alınmıştır. ACADEMİC TOUR, uçak saatlerinde olabilecek değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden sorumlu değildir.
 • » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • » Hava şartlarından, uçak rötarlarından veya farklı nedenlerden dolayı programda yazdığı halde gerçekleştirilemeyen turdan ACADEMİC TOUR sorumlu tutulamaz.
 • » TCDD tarafından yapılacak saat değişiklikleri, iptal veya rötardan acentamız sorumlu değildir. İptal durumunda acentamız Kars-Erzurum arasını aracımızla devam edecektir.
 • »  Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile ACADEMİC TOUR değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • » Tren’de koltuklar yan yana  veya aynı vagon denk gelmemesi durumunda acentamız sorumlu tutulamaz.
 • » Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART alarak giriş ücretleri masraflarınızı en aza indirebilirsiniz.
 • » Turların kalkış tarihinden en az 48 saat evvel, tur kalkış saati, rehber telefonu, tekrar teyit edilir.
 • » Tur programı, ACADEMİC TOUR Tur Kayıt formu maddeleri bir bütündür.
 • » Butik Turlarımızda katılan kişi sayısı doğrultusunda araç seçimi (9 ,16, 27 veya 31 kişilik) yapılmaktadır. Yolcu turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.
 • » Gezi süresi 4 GÜN-3 GECE’ dir. Otel konaklaması 3 GECE’ dir.
 • » Rezervasyon esnasında, kimliğinizde yazılı olan isim ve soy isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havaalanında check-in esnasında isimden kaynaklanan problemden ACADEMİC TOUR sorumlu değildir.
 • » İsteğe bağlı, Kars Katerina Sarayı önünde, düzenleyeceğimiz ATEŞ PARTİSİ en az 10 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir..
 • »Yerel otoriteler tarafından veya yasaklar, pandemi, kısıtlamalar dolayısıyla gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi, tur, restoran, eğlence mekanları veya müze aktiviteleri yapılamaz.. Bu gezi veya turların yapılamamasından Academic Tour sorumlu tutulamaz. Rehber programda her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • » İptal-İde ve değişiklik şartları; Academic Tour Tur Kayıt Sözleşmesi Maddeleri ile bir bütündür.
 • »Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir.  
 • » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı ACADEMİC TOUR’ da saklıdır. Turun iptali durumunda ACADEMİC TOUR iptali bizzat bildirmek zorundadır.
 • »Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir.

İptal Şartları


Yorum Yap

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Bu Tur İçin Yapılan Yorumlar

4.6 Çok İyi
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?
ayla ergocmez
6- 9 mart tarihli gezimiz mukemmeldi.Aademik tur ve rehberimiz Gokhan Gelibolu ya cok tesekkur ederiz.Bize parayl satin alinamayack cok guzel anlar yasattilar
10.03.2022
Bu tur için toplam puanınız
Tur ne kadar eğlenceliydi?
Rehberler ne kadar ilgiliydi?
Oteller / yemekler nasıldı?
Tur güzergahı nasıldı?

Vize Bilgileri


Tercih Edilme Nedenlerimiz

Misafirlerimiz neden mi bizi bu kadar çok seviyor ?

Kurumsal Kimlik ve Tecrübe
Erken Rezervasyon Avantajları
Lüks Ulaşım ve Konfor
Güvenilirlik
Seçkin Otellerde Konaklama
Tecrübeli ve Profesyonel Kadro
Güleryüz ve Samimiyet
Güvenli Alışveriş

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Academic Tour'un tüm haberleri, kampanyaları ve yenilikleri hakkında bilgi almak istiyorsanız e-bülten aboneliğimize kayıt olun.

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.